Квітнева ЗОШ І-ІІ ступенів

Професійна орієнтація школярів

Профорієнтація школярів

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії  це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі.

Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів.

Вибір професії, яка відповідає інтересам і нахилам особистості молодої людини - завдання складне. Воно не завжди під силу підлітку, тому треба постійно, цілеспрямовано допомагати формуванню інтересу й любові до певного виду професійної діяльності. Важливо, щоб учні добре орієнтувалися в світі професій, актуальних в місті, районі, регіоні. Для цього потрібне кваліфіковане інформування, поступове та цілеспрямоване ознайомлення зі світом професій за сучасними профорієнтаційними методиками.

З метою сприяння професійному самовизначенню молоді, формуванню позитивного ставлення до професій, що користуються попитом на ринку праці, в нашій школі проводився Тиждень профорієнтації

з 18.03 по 22.03.2019 року.

Тиждень профорієнтації в школі.

Мета: Сприяти професійному самовизначенню учнів , ознайомити їх зі світом професій, формувати позитивнее ставлення до професій, що користуються попитом на ринку праці.

1.Виховні години по класах.

1.Тестування учнів, яка професія мені підходить.

1.Конкурс малюнків моя професія-моє майбутнє.

П'ятниця

1.«У світі професій» презентація.

Життя прожити – не поле перейти.

Від труднощів не можна заховатись.

Свою стежину слід в житті знайти,

Щоб в щасті й радості купатись.

з 18.03 по 22.03.2019 року.

Учні пройшли психологічні тести і дізнатися про свій внутрішній світ ознайомились з видами і типами професій, поділилися своїми роздумами щодо вибору професії, прорекламували свою майбутню професію, мотивуючи її потребу в суспільстві.

Діти складали за данною темою міні-розповіді,

казки, вірші, відгадували загадки.

За допомогою гороскопа по знаку зодіака (за  датою народження) дізналися про свої приховані здібності та нахили.

З цікавістю та задоволенням переглядали презентації та висловлювали свої роздуми щодо обрання

професії в майбутньому.

Дев'ятикласники з серйозністю та цікавістю віднеслись до вибору професії – майже кожен з них визначився з обранням певного навчального закладу для освоєння цікавої професії за вибором.

Згідно анкетування дізналась, що батьки підтримують своїх дітей у виборі професії, всіляко допомагають їм.

Пройде зовсім мало часу і наші розумні, активні, творчі та креативні учні- Богдан, Андрій, Максим, Андрій та Олександра здадуть іспити і попливуть у своєму човнику під назвою «життя»

у самостійне плавання.

Хочеться побажати їм щасливої вдалої подорожі

та попутного вітру!

Хай збуваються мрії! Щоб завжди було  бажання

приносити радість і користь оточуючим,

адже кожен з них неповторний та унікальний,

кожен заслуговує на увагу та любов!